FAQ - najczęściej zadawane pytania
Kategoria - Kotły C.O.
-
Jakiej blachy używa się do produkcji wymienników kotłów
Do produkcji kotłów używamy następujących gatunków blachy: P 235 GH, P 265 GH, S 235 JRG2. Wymienniki kotłów są wykonywane zgodnie z polską normą EN-PN 303-5. Wymienniki kotłów o mocy do 70 kW wykonywane są z blachy o grubości 5 mm
-
Wartość opałowa paliwa a moc kotła
Moc kotła jest uzależniona zarówno od powierzchni wymiany ciepła wymiennika, jak i od rodzaju spalanego paliwa.
Każde paliwo stałe charakteryzuje się parametrem zwanym wartością opałową. Jest to ilość ciepła jaką można uzyskać ze spalania 1 kg paliwa w odpowiednich warunkach. Szacuje się, że węgiel kamienny posiada wartość opałową w granicach 20 MJ/kg do 23 MJ/kg. Miał węglowy podobnie. Drewno około od 9 MJ/kg do 15 MJ/kg. W zależności od wartości opałowej paliwa moc kotła może być różna. Jeżeli paliwo ma mniejszą wartość opałową dla uzyskania tej samej mocy do ogrzania trzeba spalić go więcej. Natomiast jeżeli ma wyższą wartość opałową to wówczas kocioł spala go mniej. Przykładowo: dla węgla o wartości opałowej 23 MJ/kg kocioł o mocy 25 kW będzie spalał około 3,60 kg/godzinę pracując z taką mocą. W ciągu doby daje to około 86 kg węgla. Dla węgla o wartości opałowej 19 MJ/kg kocioł o mocy 25 kW pracując z taka mocą będzie spalał około 4,8 kg/ godzinę. W ciągu doby zużycie będzie wynosiło około 115,2 kg paliwa. W praktyce zużycie paliwa jest duzo niższe, gdyż kotły nie pracują przez cały czas z mocą nominalną.
-
Zasobnik c.w.u. i pompa ciepła
-
Dobór zasobnika CWU do instalacji z pompą ciepła
-
Wymiana anody na przykładzie WGJ-S MAX+
-
MDC
-
Przepływowy ogrzewacz wody NEO
-
Elektromet
Aby utrzymać pozycję lidera nieustannie rozwijamy zaplecze technologiczne.
-
Roboty spawalnicze
Gwarantują wysoką precyzję i bezpieczeństwo. Dzięki zastosowaniu robotyki, możemy zagwarantować najwyższą jakość i nezawodność produktów.
-
Kotły
-
Technologia
-
Wymienniki